نقدوبررسی انواع بازی ها

نقد و بررسی بازی Chivalry 2؛ جنگ های صلیبی با چاشنی هیجان

تا به حال شده است دوست داشته باشید در نقش یک گلادیاتور یا یک جنگجو در زمان جنگ های صلیبی باشید؟ می‌دانم الان می‌گویید که خب ما این همه سال جنگ‌های صلیبی بازی کردیم و هزارها سرباز را مدیریت می‌کردیم و می‌جنگیدیم. خب درست هم هست؛ در سری بازی‌های جنگ‌های صلیبی، سربازان و منابع را مدیریت می‌کردید و حسابی در آن دوران قرار می‌گرفتید، اما مستقیما در نقش یک سرباز نبودید. با دوربین سوم شخص و اول شخص به نبرد مستقیم با دشمنان نپرداختید و در هیجانش قرار نگرفتید. حال یک بازی آمده است که این کار را می‌کند. دوست دارید بازی‌اش کنید؟

به طور کلی بازی‌هایی که رنگ و بوی قدیمی و نوستالژیک دارند، کار راحت‌تری برای موفقیت دارند. می‌دانید چرا؟ چون وقتی چنین عنوانی را بازی می‌کنید، آن‌قدر در حال و هوای نوستالژی فرو می‌روید که ممکن است ایراداتش کم‌تر به چشمتان بیایند. مثلا فکر کنید جنگ‌های صلیبی ۱ یا ۲ ریمیک شوند؛ آیا حوصله دارید تک به تک نسبت به عناصر مختلف بازی دقیق شوید و ایراد بگیرید یا از لحظه اجرای بازی در آن غرق می‌شوید و چشمانتان برق می‌زند؟ منتقدین هم هرچند کم‌تر، اما همین حس را نسبت به این‌گونه عناوین دارند.

در این مقاله می‌خواهیم یک بازی با چنین حال و هوایی را بررسی کنیم. بازی که البته مدتی در فاز بتا قرار داشت و به تازگی عرضه کامل شده است. با نقد و بررسی بازی Chivalry 2 با ما همراه باشید.

ر این مقاله می‌خواهیم یک بازی با چنین حال و هوایی را بررسی کنیم. بازی که البته مدتی در فاز بتا قرار داشت و به تازگی عرضه کامل شده است. با نقد و بررسی بازی Chivalry 2 با گیمفا همراه باشید.

بازی Chivalry 2 یک بازی کاملا آنلاین است؛ بنابراین از آن توقع داستان خاصی نداشته باشید. فقط در این حد مطلع می‌شوید که بازی در قرون وسطی جریان دارد و در سرزمینی خیالی و بدون نام، دو قبیله باهم درگیر هستند. نه اطلاعاتی از شخصیت‌ها به شما گفته می‌شود نه نسبت به کلاس‌های بازی اطلاعات داستانی خاصی را کسب می‌کنید. پس بهتر است بیش از این وقت تلف نکنیم و به سراغ ببرسی بخش بعدی بازی، گیم‌پلی برویم. البته که اگر اطلاعات داستانی از کلاس‌ها گفته می‌شود، نکته مثبت خوبی برای بازی محسوب می‌شد.

گیم‌پلی بازی در یک عنوان تمام آنلاین همه چیز است. از این بازی‌ها، کسی توقع داستان حماسی یا گرافیک فک برانداز یا حتی موسیقی بسیار زیبا ندارد! در عوضش تا دلتان بخواهد از گیم‌پلی بازی متوقع هستیم. نسبت به گیم‌پلی ریز می‌شویم تا بتوانیم بررسی منصفانه‌ای از این بازی آنلاین داشته باشیم. اولین سوالی که در مورد بازی به ذهنمان می‌رسد این است: مگر یک بازی آنلاین نیاز به دنباله دارد؟ مگر قرار است چه چیزی به بازی اضافه شود که امکان اضافه شدنش به بازی اصلی در قالب یک آپدیت نبود؟ آیا این کار هدفی جز گرفتن پول بیش‌تر از طرفداران دارد؟ به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

گیم‌پلی بازی در یک عنوان تمام آنلاین همه چیز است. از این بازی‌ها، کسی توقع داستان حماسی یا گرافیک فک برانداز یا حتی موسیقی بسیار زیبا ندارد! در عوضش تا دلتان بخواهد از گیم‌پلی بازی متوقع هستیم

بازی Chivalry 2 از ۶۴ بازیکن آنلاین همزمان پشتیبانی می‌‎‌‌کند. در همین ابتدا باید بگویم عملکرد تکنیکی بازی در رندر کردن این تعداد از بازیکن بسیار خوب است. بازی در این مواقع کم نمی‌آورد و به ما اثبات می‌کند پشتیبانی از ۶۴ بازیکن می‌تواند فقط یک شعار نباشد. همچنین از نظر تنوع محیطی و اتمسفر، بازی Chivalry 2 بسیار زیبا و متنوع است. اتمسفر گیم‌پلی بازی شما را به حال و هوای قرون وسطی و آن جنگ‌های خونین تن به تن می‌برد. یکی از نکات بسیار خوب گیم‌پلی بازی، سینمایی بودن آن است. بله شاید این لفظ برای یک بازی آنلاین، عجیب باشد اما همین‌گونه است! در بعضی از صحنات نبرد حس می‌کنید در وسط یک فیلم سینمایی هستید و تلفیق این مورد با یک بازی آنلاین، حقیقتا چیزی بود که برایم جذابیت و تازگی داشت.

در بعضی اوقات، شما به جای آن که در یک منطقه ثابت یا در منطقه خودی اسپاون شوید، در میان نبرد اسپاون می‌شوید. درست است که این مساله باید یک ضعف باشد و بازی را از تعادل خارج می‌کند، اما این‌گونه نیست. اگر یادتان باشد بازی Battlefield 4 هم چنین امکانی را به شما می‌داد و خب چون به خوبی در بازی پیاده شده بود، اعصاب خردکن نبود. در بازی Chivalry 2 هم این مساله نه تنها بد نیست، که به هیجان و آدرنالین بازی هم کمک شایانی کرده است و بازی اصلا از تب و تاب نمی‌افتد.

ازی Chivalry 2 از ۶۴ بازیکن آنلاین همزمان پشتیبانی می‌‎‌‌کند. در همین ابتدا باید بگویم عملکرد تکنیکی بازی در رندر کردن این تعداد از بازیکن بسیار خوب است. بازی در این مواقع کم نمی‌آورد و به ما اثبات می‌کند پشتیبانی از ۶۴ بازیکن می‌تواند فقط یک شعار نباشد.

یکی از مواردی که شما را کاملا در بطن بازی قرار می‌دهد، طراحی صدای بازی است. شما در حین نبرد، صدای برخورد زره‌ها، چرخش شمشیرها و چنین صداهای جنگی و حماسی را می‌شنوید. اما دیالوگ‌های بازی، می‌توانستند کمی بهتر نوشته شوند. در نسخه اول بازی هم مشکل شوخی‌های بی‌جای کاراکترها در میدان جنگ وجود داشت. در Chivalry 2، نه تنها این مورد اصلاح نشده بلکه نمکش هم بیشتر شده و شما مدام شوخی‌های نابه‌جای شخصیت‌ها را با دیالوگ‌های نه چندان جالب خواهید شنید. هرچند این مساله کمی به بازی تنوع می‌دهد، اما باید کمی از میزان آن کاسته می‌شد.

اگر بخواهم گیم‌پلی را در یک کلمه خلاصه کنم “عالی” خواهد بود. درست است گاها شاهد لگ‌هایی در سرور هستیم، اما به تجربه شما اسیبی نمی‌رسد و مقدار آن کم است. بازی نسبت به نسخه اول خودش پیشرفت کرده است و تکامل پیدا کرده. بازی از آن دسته گیم‌پلی‌های Easy To Play Hard To Master را دارد؛ تقریبا چیزی شبیه به For Honor. برخی استایل‌های مبارزات به خوبی ظراحی نشده و نیاز به اصلاح دارند، اما از چیزی که در نسخه اول دیدیم چلوتر هستند. یکی از نکات خوب بازی Chivalry 2، اضافه شدن اطلاعات و آموزش‌های تصویری، حین بازی است. شما حتی بدون تجربه بخش آموزشی، می‌توانید در بازی اصلی، گیم‌پلی را یاد بگیرید؛ چیزی که در نسخه اول به هیچ عنوان ممکن نبود.

گر بخواهم گیم‌پلی را در یک کلمه خلاصه کنم “عالی” خواهد بود. درست است گاها شاهد لگ‌هایی در سرور هستیم، اما به تجربه شما اسیبی نمی‌رسد و مقدار آن کم است.

مبارزات بسیار خوب طراحی شده‌اند. کمانداران در میدان نبرد، نه تنها گیم‌پلی نیروهای تن به تن را خراب نمی‌کنند، بلکه نقشی کاملا حیاتی را در بازی ایفا می‌کنند. کمانداران تقریبا به عنوان نیروهای کمکی بازی هستند و بر آتش جنگ می‌آفزایند. گیم‌پلی نبردهای تن به تن، بسیار سریع و خونین است و در بسیاری از صحنات، در طی یک دقیقه جنگ یک حمام خون در مانیتورتان راه می‌افتد! حالت‌های بازی متنوع هستند، اما چیزی خارج از انتظارتان را هم ارائه نمی‌کنند.همانطور که گفتم، سیستم اسپاون جالب بازی و مهارت پیدا کردن در بازی، به خصوص در حمله کردن، بسیار سرگرم‌کننده است.

حالت‌های بازی شامل دفاع از یک بازیکن خاص، حمایت کردن و پیش‌بردن یک Payload، نبردهای Team Deathmatch تن به تن، نبرد یک به یک،دفاع از سربازان، دفاع از یک منبع طلا و چنین حالت‌هایی می‌شود. شما در حین نبرد می‌توانید با محیط تعامل کنید و آیتم‌هایی را بردارید. آیتم‌ها را می‌توانید به دیگران و دشمنان پرتاب کنید و آن‌ها را لحظه‌ای Stun کنید. حتی مرغ و کتاب هم می‌توان پرتاب کرد. همچنین می‌توایند از بالستیک‌های سنگین، برج‌های تیراندازی و چنین مواردی را هم برای حمله به ارتش دشمن استفاده کنید.

حالت‌های بازی شامل دفاع از یک بازیکن خاص، حمایت کردن و پیش‌بردن یک Payload، نبردهای Team Deathmatch تن به تن، نبرد یک به یک،دفاع از سربازان، دفاع از یک منبع طلا و چنین حالت‌هایی می‌شود.

این مواردی که گفتیم تکثرا خوب و مفید هستند و نسبت به نسخه اول، پیشرفت هستند؛ اما آیا نمی‌شد این پیشرفت‌ها به همان نسخه اول اضافه شوند؟ به نظر من این پیشرفت‌ها آن‌قدر بزرگ نیتسند که نتوان ان را به نسخه اول اضافه کرد. نسخه اول بازی جذابیت خود را بعد از چند روز از دست می‌داد. نسخه دوم بازی، چنین نیست و می‌توانید به بازی‌کردن طولانی مدت آن امیدوار باشید. تنوع اسلحه و زره‌ها هم خوب است و تنوع بالایی در آن‌‎ها دیده می‌شود. هم‌چنین می‌توانید از ایتم‌های مختلفی برای کلاس‌های مختلف استفاده کنید که توع خوبی به بازی داده‌اند.

بازی در ازای پیشرفت، تنها به شما Level بالاتر و اسلحه و آیتم می‌دهد. اگر چیزی مثل سیستم رنکینگ در بازی وجود داشت، قطعا انگیزه ما هم برای ادامه طولانی مدت بازی بیش‌تر بود.

بازی در ازای پیشرفت، تنها به شما Level بالاتر و اسلحه و آیتم می‌دهد. اگر چیزی مثل سیستم رنکینگ در بازی وجود داشت، قطعا انگیزه ما هم برای ادامه طولانی مدت بازی بیش‌تر بود.

بگذارید گیم‌پلی و باقی موارد بازی را این‌گو.نه جمع‌بندی کنم: Chivalry 1 یک بازی نوآورانه بود و سازندگان ایده‌های خود را به خوبی پیاده کردند؛ اما نسخه اول اصلا پولیش نبود و مشکلات فنی و تکنیکی زیادی داشت و بیش‌تر حجس یک ماد را می‌داد تا بازی کامل! بازی Chivalry 2 اما داستان دیگری دارد. این بار می‌توانید به چشم یک بازی مستقل و کامل نگاه کنید. بازی دارای هویت شده است و کمی هم بیش از انتظارتان عمل می‌کند. نبرد ۶۴ بازیکن همزمان و سینماتیک بودن گیم‌پلی بازی در کنار جلوه‌های بصری خوب، قطعا دلیل خوبی برای امتحان Chivalry 2 است. امیدواریم سازندگان هم به آپدیت کردن بازی ادامه دهند و شاهد پشتیبانی طولانی مدتی از آن باشیم.

نکات مثبت:

گرافیک هنری زیبا

اتمسفر گیرا

مبارزات نفس‌گیر و خونین

گیم‌پلی سینماتیک در یک بازی چندنفره

صداگذاری خوب صحنات نبرد

تنوع نقشه‌ها، حالات بازی و اسلحه

سرورهای مناسب

پیشرفت نسبت به نسخه قبل

نکات منفی:

عدم ارائه اطلاعات برای شخصیت‌ها

کمبود موسیقی در بازی حس می‌شود

نبود سیستم رنکینگ

بعضی تکسچرهای بی‌کیفیت

کمبود محتوای خلاقانه

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
مشاهده بیشتر

علی زمانی

نکسوس یک رسانه‌ی آنلاین با موضوع فناوری و سبک زندگی مدرن است که در بهمن سال 1397توسط علی زمانی ایجاد شد. تیمی از کارشناسان و افراد متخصص در حوزه‌های فناوری، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر و سبک زندگی در نکسوس دور هم آمده تا بهترین و کامل‌ترین مرجع اخبار و مقالات این حوزه‌ها را در اختیار کاربران قرار دهد حالا ما این‌جاییم. آمده‌ایم فردا را آغاز کنیم. آمده‌ایم چشم‌انداز فردا را برای‌تان ترسیم کنیم. با نکسوس فردای دنیای فناوری برای‌تان روشن‌تر می‌شود. فردا این‌جا آغاز می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن
رفتن به نوارابزار